Griekse taalcursus online niveau 1
Als jij in je volgende vakantie in Griekenland toch eens Grieks kunt spreken?Zou dat niet fantastisch zijn!
Je leert Grieks in 5 modules met 25 lessen in 5 maanden
( Maar je kunt er net zo lang over doen als je zelf wilt.)
- De cursus bestaat uit 5 modules van ieder 5 lessen.
- Iedere maand krijg je automatisch een nieuwe module in je mailbox.
- Alle lessen bestaan uit: lezen, luisteren, spreken en schrijven en sluiten af met een dialoog of verhaal.
- Met veel audio-opnames voor de juiste uitspraak, video’s, PDF’s om te printen en andere leuke online tools en spelletjes, multiple choice en tips.
- In een actieve facebookgroep delen de cursisten hun ervaringen.
- Iedere module heeft een thema zoals de familie, reizen, eten.
- Extra lessen voor het woordrepertoire: eigennamen, telwoorden, gerechten, huiselijke woorden en nog meer handige woordenlijstjes voor de beginner.
- Eenvoudige Nederlandse uitleg van de grammatica.
- Spelletjes en multiple choice.
Module 1
Leren lezen, schrijven, spreken, verstaan
- Alfabet
- Dagelijkse uitdrukkingen
- Griekse meisjes- en jongensnamen
- Woordenboek leren gebruiken
- Woordjes die bijna gelijk zijn aan het Nederlands
- De eerste dialoog
- Alle lessen hebben oefeningen en oplossingen
Module 2
Zinnen maken
- Basisgrammatica om een zin te maken
- Lidwoorden en persoonlijke voornaamwoorden
- Enkele werkwoorden in de A- en B- categorie en het werkwoord zijn.
- Naamvallen met schema’s en video-uitleg
- Dialogen
- Het thema is: de familie
- Met 22 audio-opnames.
- Alle lessen hebben oefeningen en oplossingen
- Multiple choice oefeningen
Module 3
De tegenwoordige tijd
- Het onbepaalde lidwoord
- Meervoud en de naamvallen
- Werkwoorden in de tegenwoordige tijd in de A, B, Bx, D categorie.
- Het eerste deel van een vervolgverhaal.
- 48 audio-opnames en een video
- Het thema is eten
- Alle lessen hebben oefeningen en oplossingen
- Multiple choice oefeningen
Module 4
Verleden tijd
- De voorzetsels
- Bijvoeglijke naamwoorden en πολύς
- 31 werkwoorden in de αόριστος, regelmatig en onregelmatig, met schema’s.
- Vervolgverhaal
- 37 audio-opnames
- Thema is reizen
- Alle lessen hebben oefeningen en oplossingen
- Multiple choice oefeningen.
- Flipping cards met woorden
Module 5
Toekomende tijd
- Bijwoorden en voegwoorden, onverbuigbaar en verbuigbaar.
- 40 werkwoorden in de kortdurende toekomende tijd, regelmatig en onregelmatig, met heel veel voorbeeldzinnen.
- 46 audio-opnames en een video
- Vervolgverhaal
- Het thema is: het weer, dagen en maanden
- Alle lessen hebben oefeningen en oplossingen
- Multiple choice oefeningen
Toets
Na module 5 krijg je een toets met 5 belangrijke onderwerpen.
- Begrijpend luisteren
- Naamvallen
- Bijvoeglijke naamwoorden
- Voornaamwoorden
- Werkwoorden.
Wat zeggen de cursisten?
Inschrijving onder aan de pagina
Ik vind deze cursus heel fijn, ten eerste omdat het echt een cursus is waarbij je alles leert. Ik bedoel: ik heb een aantal ‘luistercursussen’ en daarbij geven ze je alleen maar woorden en voorbeeldgesprekjes, maar daar heb je niet heel veel aan als het gesprek niet helemaal zo loopt als het voorbeeld en je kunt er dus ook niet veel mee omdat je niet leert waaróm sommige woorden of zinnen zo zijn.
Bij jouw cursus merk ik ook dat ik meer discipline heb en er echt voor ga zitten en echt léér, en dat vind ik ook léuk om te doen. Ik maak aantekeningen en schrijf de voorbeelden en oefeningen uit, zodat ik het allemaal bij elkaar heb. Heb nog niet geprint, dus schrijf het meeste gewoon over 🙂 dat is ook oefenen 🙂
Ik liet het aan mijn Griekse vriend zien en die is al heel trots 🙂 ik moest alleen de accenten iets meer verticaal maken ipv horizontaal want nu was het net Ancient Greek zei hij 😉
Wat ik ook heel fijn vind van deze cursus is dat het je echt wat laat doen. Niet alleen luisteren, en hopen dat je het onthoudt, maar luisteren om te weten hoe je het uitspreekt en lezen en oefeningen maken etc. Dat werkt veel beter.
Vandaag (29-12-2016) ben ik begonnen met de cursus, heerlijk!
Omdat ik weinig tijd heb kan ik nooit naar een live cursus en ben dus aangewezen op thuis studie.
Ten eerste heb je daar best heel veel discipline voor nodig en ik miste zo ontzettend het geluid, en dat heb jij nu fantastisch opgelost, mijn dank is dan ook groot!!!
Heel leerzaam deze oefeningen. Ik heb m’n opgedane kennis in de praktijk gebracht op Kreta……leuke reacties gehad. Ook het herkennen van de letters op de borden etc. was een openbaring voor me. Ik ga enthousiast beginnen met module 3.
Het programma bevalt uitstekend. Ik vind het superleuk.
Ik ben met hart en ziel aan het oefenen. Voor mij is een droomwens in vervulling gegaan.
Echt mega complimenten voor je hoe je het hebt aangepakt met de opbouw. Ik vind het goed in elkaar zitten en ook nog eens gewoon leuk. Deze week moest ik 2x driekwartier in een wachtkamer wachten en toen heb ik met koptelefoon en mobiel lekker zitten luisteren naar de teksten en na zitten zeggen. Werkt super.
Als je de taal spreekt dan
maak je contact
ontstaat er vertrouwen
maak je vrienden
voel je je thuis
Inschrijving onder aan de pagina
Volledige cursus niveau 1 + 4 bonussen
1
Tips
Iedere maand een extra inspirerende les of tip in je mailbox, om je te helpen gefocused en gemotiveerd te blijven.
2
Kaartje met grammatica
Aan het eind van de cursus krijg je een handig opvouwbaar kaartje waarop alle grammaticaregels in één oogopslag te vinden zijn. Handig om altijd bij je te dragen.
3
Σύλλογος
Er is een σύλλογος, een community, een actieve besloten facebookgroep, om samen te kunnen leren en tips met elkaar te delen.
4
Επίδαυρος
Een week lang Grieks spreken en leren in Epidavros! Ik organiseer een speciale cursus niveau 2 voor deelnemers van deze online cursus. Zo weet je zeker, dat de lessen bij jou aansluiten. En je krijgt 5 % korting op de cursus in Epidavros als je de online cursus volgt.
Niveau 1 van Grieksetaalonline van Karidiès staat gelijk aan niveau A2 volgens de
Inschrijving onder aan de pagina
Niveau A1
- Lezen Ik kan vertrouwde namen, woorden en zeer eenvoudige zinnen begrijpen, bijvoorbeeld in mededelingen, op posters en in catalogi.
- Schrijven Ik kan een korte, eenvoudige ansichtkaart schrijven, bijvoorbeeld voor het zenden van vakantiegroeten. Ik kan op formulieren persoonlijke details invullen, bijvoorbeeld mijn naam, nationaliteit en adres noteren op een hotelinschrijvingsformulier
- Luisteren Ik kan vertrouwde woorden en basiszinnen begrijpen die mezelf, mijn familie en directe concrete omgeving betreffen, wanneer de mensen langzaam en duidelijk spreken.
- Spreken Ik kan eenvoudige uitdrukkingen en zinnen gebruiken om mijn eigen woonomgeving en de mensen die ik ken, te beschrijven.
- Gesprekken voeren Ik kan deelnemen aan een eenvoudig gesprek, wanneer de gesprekspartner bereid is om zaken in een langzamer spreektempo te herhalen of opnieuw te formuleren en mij helpt bij het formuleren van wat ik probeer te zeggen. Ik kan eenvoudige vragen stellen en beantwoorden die een directe behoefte of zeer vertrouwde onderwerpen betreffen.
Niveau A2
- Lezen Ik kan zeer korte, eenvoudige teksten lezen. Ik kan specifieke voorspelbare informatie vinden in eenvoudige, alledaagse teksten zoals advertenties, folders, menu’s en dienstregelingen en ik kan korte, eenvoudige, persoonlijke brieven begrijpen.
- Schrijven Ik kan korte, eenvoudige notities en boodschappen opschrijven. Ik kan een zeer eenvoudige persoonlijke brief schrijven, bijvoorbeeld om iemand voor iets te bedanken.
- Luisteren Ik kan zinnen en de meest frequente woorden begrijpen die betrekking hebben op gebieden die van direct persoonlijk belang zijn (bijvoorbeeld zeer eenvoudige informatie over mezelf en mijn familie, winkelen, plaatselijke omgeving, werk). Ik kan de belangrijkste punten uit korte, duidelijke eenvoudige berichten en aankondigingen halen.
- Spreken Ik kan een reeks uitdrukkingen en zinnen gebruiken om in eenvoudige bewoordingen mijn familie en andere mensen, leefomstandigheden, mijn opleiding en mijn huidige of meest recente baan te beschrijven.
- Gesprekken voeren Ik kan communiceren over eenvoudige en alledaagse taken die een eenvoudige en directe uitwisseling van informatie over vertrouwde onderwerpen en activiteiten betreffen. Ik kan zeer korte sociale gesprekken aan, alhoewel ik gewoonlijk niet voldoende begrijp om het gesprek zelfstandig gaande te houden.
Voorbeelden van teksten.
Na deze cursus kun je deze zinnen verstaan en spreken- Luisteren, lezen, schrijven, verstaan Την Κυριακή το πρωί όλοι θα βοηθήσουν να ψήσουν το αρνί και να φτιάξουν τις σαλάτες.= Zondagochtend zullen ze allemaal helpen om het lam te grillen en de salades te maken.
- Ποιοι δε θα έρθουν στην Ελλάδα για το Πάσχα φέτος; = Wie zullen er dit jaar niet naar Griekenland komen met Pasen?
- Spreken
- Μπορούμε να έρθουμε αύριο; = Mogen we morgen komen?
- Σε ποια πόλη μένεις; = In welke stad woon je?
- Τι θέλετε να παραγγείλετε; = Wat willen jullie bestellen?
- Ήταν ένα ωραίο βράδυ με καλή μουσική. = Het was een mooie avond met goede muziek.
- Πέρσι η Άννα και ο Ηλίας ταξίδεψαν στην Ολλανδία. = Vorig jaar reisden Anna en Ilias naar Nederland.
- Οι αδελφές μου ήρθαν με το αεροπλάνο.= Mijn zussen kwamen met het vliegtuig.
Een kijkje achter de schermen
Voorbeelden van de lessen
Inschrijving onder aan de pagina




Waarom leren anderen Grieks?
Inschrijving onder aan de pagina
Ik leer Grieks omdat....
- Toen ik in een klein dorpje kwam waar niemand Engels sprak, kon ik met niemand praten. Toen hakte ik de knoop door. Ik ging meteen Grieks leren.
- Ik wil later in Griekenland gaan wonen en ben vast begonnen om die droom waar te maken met het leren van de Griekse taal.
- Ik woon in Griekenland en wil met de buurvrouw Grieks kunnen praten.
- Ik ga 3x per jaar op vakantie naar Griekenland en wil kunnen verstaan wat Grieken vertellen.
- Ik kom al 35 jaar in Griekenland en het wordt wel eens tijd dat ik nu Grieks ga leren.
- Ik woon in Griekenland. Ik wil geen toerist meer zijn en Griekse vrienden maken.
- Ik leer Grieks omdat ik erg van Griekse muziek hou en de liedjes wil kunnen verstaan.
- Ik leer Grieks omdat ik van Grieken afstam en met mijn Griekse familie wil kunnen spreken.
- Omdat ik een paar hele dierbare vrienden heb in Athene en omdat ik in de vakantie meer wil kunnen zeggen (en verstaan) dan kalimera en parakalo.
- Ik wil nu eindelijk eens verstaan wat ze tegen mij zeggen.
Wat deed je aarzelen om Grieks te gaan leren?
- Dat Griekse alfabet leek me zo moeilijk, maar nu ik begonnen ben met Grieks te leren, vind ik het hartstikke leuk.
- Ik dacht dat ik te oud was om nog Grieks te leren, maar het valt me alles mee.
- Ik heb nooit tijd, dacht ik, maar nu luister ik iedere dag in de trein naar mijn werk naar de audio-opnames van de Griekse lessen.
- Eén avond in de week naar een cursus Grieks, dat lukt niet in mijn werkschema. Dus online Grieks leren is een uitkomst voor mij.
- Ik hou er niet van om een groepsles te volgen, maar lekker op de bank met mijn tablet Grieks leren vind ik heerlijk.
- Ik moet een heel eind rijden naar een Griekse taalcursus, daar had ik geen zin in, in de winter. Nu leer ik lekker thuis Grieks.
- Ik dacht altijd: Ik kan me goed redden met Engels, maar dat is niet meer zo. Engels is niet meer voldoende voor de gesprekken die ik wil voeren. Het zal wel even duren, maar dan kan ik eindelijk eens echte gesprekken gaan voeren in het Grieks.
- Ik heb geen talenknobbel, maar met Grieks blijkt dat wel mee te vallen, want ik vind het gewoon heel erg leuk.
- Tijd, tijd, tijd! Het kwam er nooit van, tot mijn dochter zei: ‘Mam, doe nou eens iets voor jezelf, iets wat je echt leuk vind! Toen hakte ik de knoop door.
- Ik heb al vele boekjes en zelf geprobeerd Grieks te leren, maar ik begon telkens weer opnieuw. Ik had de moed al bijna opgegeven. Toen kwam deze cursus Grieks online voorbij. Ik dacht: Het is nu of nooit. Nu kan ik thuis Grieks leren met de hulp van een leraar.
Wow! Wat heb ik veel bijgeleerd door de cursus Μιλάω Ελληνικά!
Tijdens mijn vakantie op mijn geliefde Κέρκυρα ging het praten al zoveel beter dat er zelfs Grieken waren die niet meteen doorhadden dat ik een toeriste was. Daardoor kreeg ik soms in zo een hoog tempo antwoord in het Grieks dat ik met mijn oren stond te klapperen Ook kon ik eindelijk een gesprekje voeren met de eigenaresse van het hotel die zelf bijna geen Engels kent.
Ik ben zo blij met de vorderingen die ik heb gemaakt!
Dank je wel Karen
Ik wil Grieks spreken.
Griekse taal online voor beginners
In 5 maanden Grieks leren spreken met 25 lessen en vele extra’s
voor maar
€ 279,-

Ik ben erg tevreden over de cursus. Het kost wel moeite om na 45 jaar weer in de schoolbank te zitten. Maar ik vind het heel erg leuk. Ik was het al jaren van plan en nu heb ik meer tijd, dus dit is mijn kans.
Verhalen verbinden mensen met elkaar!